Porsche BH podržao Futures Leaders Summit

Kompanija Porsche BH prepoznala je značaj mladih i njihove pozicije u našem društvu.

3

Od 15. do 17. decembra 2021. godine u Tuzli je održan Futures Leaders Summit koji je okupio buduće STEM (Science Technology Engineering & Math) lidere iz Bosne i Hercegovine. Cilj događaja bio je okupiti potencijalne kreatore promjena u oblasti STEM-a, te stvoriti snažnu mrežu koja će promijeniti način na koji doživljavamo industriju i budućnost razvoja naše zemlje. Osnaživanjem mladih ljudi kroz obrazovanje, tehnologiju i liderstvo oblikujemo narednu generaciju koja će trasirati promjene u društvu u skorijoj budućnosti. Posebnost ovogodišnjeg događaja je okupljanje nekih od najistaknutijih stručnjaka iz industrije i akademske zajednice iz cijelog svijeta, a koji su porijeklom iz BiH.

Događaj je održan uživo u Tuzli (BKC), ali je radi epidemioloških mjera i ograničenja omogućeno praćenje ključnih prezentacija i panela online.

Kompanija Porsche BH doo prepoznala je značaj mladih i njihove pozicije u našem društvu. Ulaganjem u edukaciju mladih, stvaramo preduslove da budemo pokretači promjena. Stoga je Porsche kao jedan od sponzora svojom podrškom i učešćem ukazao na značaj pozitivnih promjena u društvu.

Na jednoj od panel diskusija Haris Muratović, rukovodilac projekta implementacije elektromobilnosti u kompaniji Porsche BH, govorio je o značaju održivog razvoja, konceptu elektromobilnosti i prednostima koje nova revolucija u autoindustriji nosi sa sobom.

Glas industrije i praktični dio usvajanja znanja bi trebali biti sastavni dio procesa edukacije, kako bismo na što bolji način iskoristili šanse koje ova industrija pruža.

“Naši mladi ljudi su naš najveći kapital i treba im omogućiti pogodan ambijent da vlastite talente i potencijale iskoriste za dobrobit kompletne društvene zajednice u Bosni i Hercegovini”, istakao je Haris Muratović.

PODIJELI

OSTAVITI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here