Sarajevo obara rekorde – turista više za 11 posto u prva tri mjeseca 2025.

Kanton Sarajevo je tokom marta ove godine posjetilo 40.449 gostiju i ostvareno je 92.109 noćenja, što je za 4,5 posto više posjeta i 7,7 posto više noćenja u odnosu na isti mjesec 2024. godine.

18

Statistički podaci Turističke zajednice Kantona Sarajevo pokazuju da je najviše gostiju bilo iz Turske, Hrvatske, Srbije, Kine, Slovenije, Italije, Crne Gore, Njemačke, Velike Britanije i SAD.

Kako navode iz Turističke zajednice KS, povećan broj dolazaka i noćenja bilježi se i tokom prva tri mjeseca 2025. godine, kada je broj dolazaka veći za 11,1 posto, a broj noćenja za 16,3 posto u odnosu na isti period (januar – mart) 2024. godine.

“Ovo su odlični i očekivani rezultati koji nam pokazuju da smo na dobrom putu promocije Sarajeva kao turističke destinacije koju treba posjetiti tokom 2025. godine.

Nastavljamo s podškom dobrim turističkim projektima koji će turiste privući da dođu i ostanu duže u Sarajevu, promovišemo naše turističke potencijale u svijetu, ulažemo izuzetno velika sredstva u aviosaobraćaj, te između ostalog, jačamo prezentaciju turističkih potencijala i afirmišemo saradnju na turističkom tržištu”, kaže je Haris Fazlagić, predsjednik Turističke zajednice Kantona Sarajevo.

PODIJELI

OSTAVITI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here