“Poseban značaj pridajemo partnerstvima s renomiranim globalnim brendovima koji prepoznaju kvalitet i potencijal proizvodnje u Bosni i Hercegovini, te su spremni realizirati značajne narudžbe iz naše zemlje”, rekao je Sarvan.
“Bosa” je danas most između tradicionalnih bosanskih zanata i modernih zahtjeva tržišta.
“Naša snaga leži u povezivanju lokalnih kompanija s međunarodnim klijentima koji traže kvalitetne proizvode izrađene od drveta, metala, kamena i tekstila”, naveo je Sarvan.
On je čvrsto uvjeren da Bosna i Hercegovina može ponuditi vrhunsku kvalitetu, ali ključni izazov je kako tu kvalitetu dostaviti svijetu.
“Kroz našu uslugu posredovanja, mi se ne bavimo samo prodajom. Pomažemo klijentima da razumiju što tržište traži i kako da se prilagode tim zahtjevima”, istakao je Sarvan.
“Bosa” je tako postajala i dijelom USAID-ovog projekta “Diaspora Invest” u kojem se domaće kompanije povezuju sa ekspertima iz dijaspore.
“Radili smo s Leylom Mattison, eksperticom za razvoj brenda, koja nas je naučila važnosti pričanja priča malih kompanija. Svaka firma ima svoju priču, a naš zadatak je da tu priču prenesemo svijetu. Kroz saradnju s projektom USAID ‘Diaspora Invest’ i kroz naše mentorske programe, želimo proširiti svoju mrežu i ponuditi još više”, objasnio je Sarvan.
Svjestan je da njegova firma ima šansu u ovom poslu jer su bosanske ruke i zanati cijenjeni širom sveta.
“Mi proizvodimo ovdje, ali prodajemo globalno. Naša dijaspora igra ključnu ulogu u tome. Oni su naši ambasadori koji šire dobar glas o kvaliteti bosanskih proizvoda i usluga. Gledajući primjer Poljske, vjerujem da Bosna i Hercegovina može slijediti isti put. Naša dijaspora, koja je stekla znanje i iskustvo širom svijeta, može se vratiti i investirati u domovinu, podstičući razvoj i ekonomski rast”, smatra Sarvan, saopćeno je iz projekta “Diaspora Invest”.