Edin Džeko srušio rekord Cristiana Ronalda, sa Interom osvojio Super kup Italije

Svoju kolekciju trofeja bosanskohercegovački napadač Edin Džeko sinoć je obogatio još jednim i to naslovom prvaka italijanskog Superkupa.

82

Njegov Inter sinoć je u finalnoj utakmici italijanskog Superkupa pregazio svog najvećeg rivala, ekipu Milana rezultatom 3:0.

Rossonere je već u 10. minuti načeo Dimarco, da bi kapiten bh. reprezentacije 11 minuta kasnije udvostručio prednost.

Džeko je primio jednu loptu nedaleko od gola rivala, sjajno prevario Tonalija i još ljepše pogodio nebranjeni dio mreže gola Tatarusanua.

Tim je pogotkom naš reprezentativac ispisao historiju italijanskog nogometa postavši najstariji strijelac u finalnim susretima Superkupa i na taj način je oborio rekord koji je do sada držao Cristiano Ronaldo.

Najbolji strijelac reprezentacije Bosne i Hercegovine je i više nego zasluženo ponio epitet igrača ove utakmice.

“U igri je bio trofej kojeg smo osvojili prošle godine i znam kako je lijepo osvajati troffeje. Išli smo na to da ga osvojimo i dobro smo se pripremili”, kazao je Džeko.

U Interu se nadaju da će ga zadržati još najmanje sezonu, ali će morati ponduti primamljivu ponudu jer trenutno finansijski moćniji klubovi pomno prate razvoj situacije.